Росія намагається вкрасти українські ІР-адреси

Від початку російсько-української війни, окупанти тимчасово захопили українські території, знищують українську телеком-інфраструктуру і намагаються будь-якими методами захопити наш кіберпростір. Зокрема, йдеться про цифрові механізми, які впливають на роботу цифрової інфраструктури.

Про це сьогодні йшлося на нараді у Комітеті з питань цифрової трансформації під головуванням заступника голови комітету, голови підкомітету цифрової та смарт-інфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту Олександра Федієнка. У робочій зустрічі  взяли участь представники РНБО, СБУ, СЗРУ, МЗС, Мінюсту, Держспецзв’язку та НКЕК.

Основна увага зустрічі була приділена реєстрації ІР-адрес на окупованих територіях, оскільки росія намагається вкрасти українські ІР-адреси шляхом реєстрації на своїх юридичних осіб, нерезидентів України.

Наразі до RIPE NCC (регіональний інтернет-реєстратор для країн Європи, Близького Сходу і частини Центральної Азії) вже звернулись власники ІР-адрес, що надають послуги електронних комунікацій на тимчасово окупованих територіях України, щодо отримання погодження на закріплення власності вказаних ІР-адрес замість України за російськими юридичними особами. Це питання важливе, оскільки зволікання із вживанням відповідних заходів з боку України збільшує ризики для стабільності роботи інтернету в регіоні.

Учасники наради напрацювали механізми з обмеження операцій трансферу з суб’єктів-резидентів України на будь-яких інших. Також до RIPE NCC планується направити лист із переліком заходів для вирішення даної проблеми та задля захисту українських власників ІР-адрес, які опинилися на окупованих територіях.

В ексклюзивному коментарі Олександр Федієнко пояснив, що таке цифровий простір та на якій інфраструктурі він будуються.

Частина цієї інфраструктури — це саме айпі-адреси. Їх отримують резиденти, тобто оператори, які знаходяться на території нашої країни, у такій організації, як RIPE NCC. На цих айпі-адресах знаходяться вже інформаційні ресурси, або елементи об’єктів критичної інфраструктури, або об’єктів критичної інформаційної інфраструктури. Доти, поки ці ІP-ресурси контролюють наші оператори, проблем немає, — каже народний депутат.

Але є ризики у тому, що росіяни, використовуючи фізичний вплив на посадових осіб цих підприємств-резидентів, особливо на тимчасово окупованих територіях, можуть зробити так званий трансфер, перереєстрацію.

Переоформити ці айпі-адреси цей обмежений ресурс на свої російські підприємства.

На жаль, та міжнародна організація, яка займається регулюванням цього питання, має нейтральну позицію. Враховуючи небезпеку даного питання та можливі атаки через такі механізми на об’єкти критичної інформаційної інфраструктури України, ми намагаємося знайти порозуміння з відповідною міжнародною організацією щодо механізмів заборони, обмеження, трансферу з резидента України на будь-яку іншу компанію, яка не є резидентом України.

Джерело: АрміяInform

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *